گسترش آلمان یولین لهستان اسلواکی

گسترش: آلمان یولین لهستان اسلواکی مونته نگرو آلمان سن مارینو چک

گت بلاگز وب‌گردی قتل همسر به خاطر دهن‌لقی

دیوان عالی کشور رأی خود را راجع به دو پرونده قتل که در دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران پیگیری شده است ‌بود، اعلام و آرای هر دو پرونده را تأیید

قتل همسر به خاطر دهن‌لقی

به گزارش گروه وبگردی گروه تحریریه سایت جوان؛ نخستین پرونده مربوط به مرد جوانی بود که بعد از اینکه همسرش را به قتل رساند، با پلیس ١١٠ تماس گرفت و خود را تسلیم پلیس کرد. ٣١ اردیبهشت ٩٤ مرد جوانی به مأموران پلیس خبر داد که همسرش را به قتل رسانده هست. مأموران با شنیدن این خبر در محل اتفاق حاضر شدند و با جسد زنی که با روسری خفه شده‌ بود، روبه‌رو شدند. آنها در تحقیقات اولیه خود متوجه شدند این مرد ٣١‌ساله که مهرداد نام دارد، همسر ٣٩‌ساله خود را به قتل رسانده هست. مهرداد به مأموران گفت: دو سال پیش از طریق یکی از افراد فامیل با همسرم آشنا شدم. ابتدای رابطه با یکدیگر اختلافات زیادی داشتیم؛ ولی بعد از گذشت چند ماه به یکدیگر علاقه‌مند شدیم و ازدواج کردیم. همسرم انسان دروغ‌گو و دهن‌لقی بود. همین عنوان باعث شد اختلاف ما دوباره اوج بگیرد و بعد از پنج ماه زندگی یکسان تصمیم به طلاق بگیریم؛ به‌همین‌خاطر هم هرکدام در خانه‌ای جداگانه زندگی می‌کردیم تا به صورت رسمی از یکدیگر جدا شویم. روز اتفاق به منزل همسرم رفتم تا راجع به طلاق با یکدیگر صحبت کنیم. شب را آنجا ماندم. زمانی که از خواب بیدار شدم، یاد حرف‌های همسرم و کارهایی که انجام می‌داد، افتادم. خیلی عصبانی بودم. با یکدیگر درگیر شدیم. من هم روسری‌ای را که کنار تخت افتاده بود، برداشتم و همسرم را با آن خفه کردم. به‌این‌ترتیب با شکایت اولیای‌دم و سایر مدارک موجود در پرونده کیفرخواستی علیه این مرد صادر و پرونده به شعبه دوم دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران ارسال شد. ابتدای جلسه نماینده دادستان کیفرخواست را قرائت کرد؛ سپس اولیای‌دم در جایگاه حاضر شدند و از دادگاه تقاضای قصاص متهم را کردند؛ سپس متهم در برابر قضات ایستاد و بعد از اینکه بار دیگر روز اتفاق را شرح داد، ابراز پشیمانی کرد و از اولیای‌دم خواست که او را ببخشند، با آخر جلسه قضات وارد شور شدند و این مرد را به قصاص محکوم کردند. این رأی مورد اعتراض متهم قرار داده شد و جهت بررسی مجدد به دیوان عالی کشور ارسال شد. هیئت قضات دیوان بعد از بررسی مجدد پرونده رأی صادره را تأیید کردند.

در دومین پرونده که آن هم در شعبه دوم دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران بررسی شده است بود، زنی که متهم بود شوهرش را با همدستی دو نفر از اقوامش به قتل رسانده‌ هست، از اتهام قتل تبرئه شد. با توجه به مدارک موجود در پرونده ٩ مرداد ٨٨ مأموران کلانتری ٢٠١ بومهن جسد مرد ٤٥‌ساله‌ای را در یک ماشین کشف کردند. مأموران در تحقیقات اولیه خود متوجه شدند مقتول فرهاد نام دارد. پدر فرهاد به مأموران گفت: شب گذشته فرهاد همراه با پسر دیگرم به منزل ما ‌آمد؛ ولی همسرش را به علت اینکه مادرزنش بیمار بود، با خود نیاورده بود. از آن شب دیگر از او خبری نداشتم. زمانی که دنبال فرهاد می‌گشتم، خانواده عروسم به من گفتند که فرهاد با همسر برادرزنش رابطه دارد و به او پیامک‌های باعشق می‌دهد؛ به‌این‌ترتیب مأموران همسر فرهاد را بازداشت و از او بازجویی کردند. او در تحقیقات به مأموران گفت: چندی پیش به رفتار‌های فرهاد مشکوک شدم و متوجه شدم با عروس‌مان رابطه دارد. جهت اینکه مطمئن شوم، یک روز پنهانی تلفن عروس‌مان را برداشتم و با شوهرم قرار گذاشتم هنگامی که فرهاد من را سر قرار دید، بسیار شوکه شد؛ بعد از آن رفت و ماشین دایی من را گرفت و چند ساعت بعد با من تماس گرفت و گفت به خاطر اینکه آبرویش را در فامیل برده‌ام، می‌خواهد خودکشی کند. بعد از آن تماس دیگر فرهاد را ندیدم.

عبارات مهم : ارسال
به‌این‌ترتیب کیفرخواست علیه متهم صادر و پرونده جهت پیگیری به دادگاه کیفری ارسال و بعد از پیگیری متهم پرونده از اتهام به قتل تبرئه شدند. خانواده مقتول به رأی صادره اعتراض کردند و پرونده جهت پیگیری زیاد به دیوان عالی کشور ارسال و دیوان اعتراض را وارد ندانست و رأی را تأیید کرد.

منبع:شرق

قتل همسر به خاطر دهن‌لقی

انتهای پیام/

واژه های کلیدی: ارسال | پرونده | دادگاه | قتل | همسرکشی | پلیس آگاهی | قتل همسر | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog